UFC'nin Modern Zamandaki İz Bırakanları

0
192


Michael Bisping: Gerek yaptığı komik trash talkları ile gerekse iyi bir dövüş stili ile birçok kez birçok insanın gönlünü kazanmayı başarmış Britanya'nın ilk UFC şampiyonu Michael Bisping'i ilk sıraya koymak istedik. Micheal Bisping'in kariyerine kısaca göz atacak olursak 2016 yılında UFC 199 gecesinde Luck Rockhold ile orta sıklet şampiyonluk maçına çıktı ve daha ilk raundda Rockhold'u nakavt etmeyi başararak orta sıklet şampiyonu oldu. Aynı zamanda Britanya'lı ilk UFC şampiyonu oldu. Bu olay kendi halkının gözünde onu çok daha iyi bir noktaya taşıdı. 

Urijah Faber: Urijah Faber UFC yıldızı olmadan önce birçok dövüşçü gibi o da başka organizasyonlarda dövüştü. İlk olarak WEC organizasyonun yıldız ismi haline geldi. 2006 yılında WEC tüy sıklet kemerini kazanmayı başardı. Kemeri kazandıktan sonra 5 kez çok başarılı kemer savunması yaptı. "The California Kid" lakaplı Faber 19 dövüşünü rakibini pes ettirerek (submission) kazandı ve UFC'nin horoz sıklet kısmında 16 dövüşün 10 tanesini kazandı ve güzel rekorlara imza attı.

Forest Griffin: Griffin 2008 yılında hafif ağır sıklet kemerini 2008 yılında Quinton Jackson'dan devraldı. 2005 yılında The Ultimate Fighter'ın 1. sezonunda Stephen Bonnar'a karşı önemli bir galibiyet aldı. Ayrıca eski UFC şampiyonu Mauricio Rua, Tito Ortiz, ve Rick Franklin'e karşı da önemli galibiyetler almayı başardı.

B.J Penn: Penn UFC'nin 2 farklı sıklette şampiyon olan üç dövüşçüden ikincisi oldu. Hatta orta sıklet ve ağır sıklette bile dövüşmüşlüğü oldu. B.J Penn üç yıldan daha kısa bir sürede brazilian jiu-jitsu da siyah kemer sahibi olduğu için "The Prodigy" olarak adlandırıldı. 2014 yılında emekli oldu. Fakat 2017 yılında tekrar kafese geri döndü.

Ronda Rousey: Eski judo sporcusu dünya çapında birçok derece elde etmeyi başaran Ronda Rousey 2012 yılında UFC ile kontrat imzalayan ilk kadın mma dövüşçüsü oldu. 2013 yılında pay-per-view etkinliğine öncülük etti. UFC tarihindeki ilk kadın dövüşünü Liz Carmouche ile paylaştı ve Liz'i alt etmeyi başardı. İlerleyen zamanlarda adını sıkça duyurmayı başaran Ronda Rousey birçok dövüşünü ilk raundda almayı başardı. Çoğu mma hayranı bu kızı kim durduracak diye düşünürken Holly Holm ortaya çıktı ve ilk kez Holly Holm'e karşı mağlup oldu.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here