UFC Vegas Gecesi Ana ve Yan Ana Maç Tanıtımı

83


Birbirinden güzel karşılaşmaların olacağı UFC Vegas gecesi, uzun bir sürenin ardından Las Vegas’da yapılacak. Daha önce ki bir haberimizde Las Vegas şehrinin bulunduğu Nevada Eyaleti UFC etkinliklerine izin vermezse UFC’nin Arizone Eyaletine taşınacağını yazmıştık. Çıkan bu haberlerin ardından Nevada Eyalet Yönetimi UFC gibi büyük bir dövüş şirketini kaybetmek istememiş olmalı ki UFC’nin etkinliklerini yapabilmesi için onay verdi.

UFC Vegas gecesinin maçlarına gelecek olursak ana maçta bizleri eski hafif orta sıklet şampiyonu Tyron Woodley ve UFC’de 11 galibiyet 3 mağlubiyeti bulunan Gilbert Burns karşılayacak. Eski şampiyon Tyron Woodley en son 3 Mart 2019 tarihinde yapılan UFC 235 gecesinde hafif orta sıkletin şu anki şampiyonu Kamaru Usman ile dövüştü. Kemerini Usman karşısında savunamayıp kaybettikten sonra adeta çökmüştü. Ancak UFC Vegas gecesinde hırslı bir şekilde tekrar kafese adım atacak. Gilbert Burns’e bakacak olursak UFC kariyerinde yalnızca 3 mağlubiyeti bulunan Gilbert, en son 14 Mart 2020 tarihinde yapılan UFC Nelson gecesinde Demian Maia’ya karşı nakavtlı harika bir galibiyet almıştı. UFC Vegas gecesinde ise kendinden emin bir şekilde Tyron Woodley’i mağlup etmek için kafese çıkacak.

Tyron Woodley vs. Gilbert Burns

Gecenin yan ana müsabakasında Blagoy Ivanov ve Augusto Sakai’yi izleyeceğiz. Ağır sıklette gerçekleşecek olan bu müsabakanın Blagoy Ivanov için zorlu olacağını düşünüyorum. Sakai’nin kariyerini incelediğimizde 14 galibiyet bir mağlubiyetinin olduğunu ve galibiyetlerinin 11 tanesini nakavtla aldığını görüyoruz. Blagoy Ivanov’un 18 galibiyet 3 mağlubiyeti var ancak galibiyetlerinin 6 tanesini nakavtla aldı.

Blagoy Ivanov vs. Augusto Sakai