UFC San Antonio: Rafael dos Anjos vs Leon Edwards İncelemesi

0
257


San Antonio’da gerçekleşen UFC ESPN 4 kartının ana müsabakasında İngiliz dövüşçü Leon Edwards ile Rafael dos Anjos karşı karşıya geldi. S Sport Plus ekranlarından sizlerle buluşan bu müsabaka hafif orta siklette de gelecek dönem eşleşmeleri adına önemli bir yer tutuyordu.

Ön inceleme yazısında da belirttiğimiz üzere bu dövüş ayakta ve stratejik bir teknik müsabaka izlenimi verdi. Kendisinden “point fighter” olarak bahsettiğimiz Leon Edwards, bu özelliğini çok iyi kullanarak RDA’yi kolay ve dominant bir biçimde hakemlerin ortak kararı ile mağlup etmeyi başardı. Maçın 2. raundunda RDA’nin sağ kaşında büyük bir açılmaya neden olan Leon, maç sonuna kadar o bölgeyi deforme etmeye devam etti. 

Maç sonunda ön incelemede belirttiğimiz gibi büyük düşmanı Jorge Masvidal’e gönderme yapmayı unutmayan Leon, ona meydan okuyarak “Sen benim seviyemde değilsin. Hadi şu dövüşü gerçekleştirelim” dedi. Bakalım Conor McGregor veya kemer müsabakası hariç dövüşmem diyen Jorge bu dövüşe ikna olacak mı? CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here