UFC Sacramento : Urijah Faber vs Ricky Simon İncelemesi

0
156


S Sport ekranlarında dün gece izlediğimiz UFC Sacramento Dövüş Gecesinde Ana Kartın en iddialı maçı olan Faber vs Simon etkinliği dün gece 2,5 yıl önce Brad Pickett maçı ile emekli olan UFC’in Hall Of Famer’larından The Cali Kid lakaplı Faber’in doğup büyüdüğü şehir olan Sacramento’da UFC’e geri dönüş maçı olması sebebiyle diğer maçlardan daha özel bir yere sahipti.

World Extreme Cagefighting ve UFC’de elde ettiği ivmeli kariyer sonrası 2016’da emekli olan Faber antreman çalışmalarına kendi kurduğu Team Alpha Male’da devam ettiren Faber , bu süre boyunca Polaris gibi özel Grappling turnuvalarında yer aldı. Bu süre boyunca bir çok maç teklifi aldığını ifade eden Faber , geri dönüşünü Sacramento’da olan bir organizasyonda anlamlı bir şekilde yapmak istedi. Dün Golden 1 Center’a etkinlikleri izlemeye gelenlerin çoğu onun maçı için geldi desek abartmış olmayız.

40 yaşındaki veteran ismin karşısında 26 yaşında izlemesi en az kendi kadar keyifli olan , dinamik , patlayıcılığı yüksek , güreş temelli bir isim olan Ricky Simon vardı.Ricky için bu maç en az Faber kadar kritikti.Birinin geri dönüşü , diğerininde yükselişine sebebiyet verecek cinsten bir maçtı bu. Oldukça hızlı başlayan ve Stand-Up’ta tarafların tekme ve yumruklarla birbirini yokladığı ilk round’un ilk dakikalarında Faber Simon’a attığı sağ direkt ile yere düşürdü ve sonra üzerine kapanıp art artta vurduğu hammer fist yumruklarıyla rakibini Knock-Out etti.

Son zamanlarda izlemeye sıkça alıştığımız sonlardan biri olan ilk round knock-out’larına bir yenisi daha eklenmiş oldu.UFC ile 4 maçlık bir kontratı olan Faber’ın önümüzdeki maçlarını merakla beklemekteyiz.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here