UFC Fight Night 160’da Neler Oldu!

219


UFC’nin Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gerçekleşen etkinliği UFC FN 160 dün gece gerçekleşti.

Jarod Cannonier gecenin ana müsabakasında son dövüşünde Jacare Souza’yı mağlup etmeyi başaran Jack Hermansson’u nakavt ederek, David Branch ve Anderson Silva’yı kapsayan 2 dövüşlük galibiyet serisini 3’e çıkardı. Jarod dövüşün başından sonuna büyük bir üstünlük gösterdi. Dövüş boyunca yalnızca rakibini bir kere yere indirmeyi başaran Jack adeta kayıp gibiydi.

İkinci raunt itibariyle üstünlüğü iyice alan Jarod rakibine attığı aparkat ile rakibini yere sermeyi başardı. Kan kokusunu alan Amerikalı dövüşçü rakibinin üstünde yaptığı kısa mesafeli dirsek darbeleriyle rakibine nefes aldırmadı. Pozisyon değişikliği sağlayamayıp yalnızca kendini korumaya çalışan Jack’in çabası yetersiz kalınca hakem araya girdi ve dövüşün kazananı teknik nakavt ile Jarod Cannonier oldu.

Gecenin yardımcı ana müsabakasında olimpiyat güreşçisi ve Danimarka’nın gururu Mark Madsen UFC sahnesine ilk kez adım attı. UFC öncesi yaptığı 8 müsabakanın tamamını kazanan Madsen, taraftarı önünde Danilo Belluardo’yu adeta perişan etmeyi başardı. Dövüşün başında rakibini yere alan Madsen, hakem araya girene kadar vurduğu dirsek darbeleriyle rakibi bunalttı ve dövüşü teknik nakavt ile kazanmasını bildi.

Conor McGregor’un antreman partneri ve yakın arkadaşı Gunnar Nelson, Brezilyalı veteran dövüşçü Gilbert Burns karşısında pek bir varlık gösteremedi ve üst üste ikinci yenilgisini aldı. Dövüşte fark yaratan nokta Gilbert’in rakibini yere almaları oldu ve bu durum puanla galibiyetin Burns’e verilmesini sağlayan en önemli unsur oldu.

Özellikle bu gecenin en çok beklenen müsabakalarından biri de Ion Cutelaba ile Khalil Rountree arasındaki müsabakaydı. Khalil’in favori olduğu mücadele beklenildiği gibi geçmedi ve Ion rakibini yere alıp inanılmaz yoğun dirsek darbeleri ile henüz ilk rauntta nakavt etmeyi başardı.

Danimarka’da çok güzel bir dövüş gecesi izledik. Umarız bir gün ülkemizde de bir UFC etkinliği izleme fırsatına erişiriz.