Birbirinden güzel maçlara ev sahipliği yapan UFC 252 gecesinde ana kartın 3. maçında ağır sıkletin iki sert ismi olan kariyerinde 21 galibiyet 8 mağlubiyeti bulunan Brezilyalı Junior dos Santos ve kariyerinde 11 galibiyet ve yalnızca 1 mağlubiyeti bulunan Surinamlı Jairzinho Rozestruik’i izledik.

Dövüş anında neler olduğunu anlatmadan önce ilk olarak Junior dos Santos’un kariyerine kısaca bakalım. Bundan önce ki son maçını 26 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen UFC Raleigh gecesinde Curtis Blaydes’e karşı yapan JDS, 2. rauntta rakibine nakavt olarak mağlup olmuştu. 30 Haziran 2019 tarihine baktığımızda ise Francis Ngannou’ya karşı ilk rauntta nakavt ile mağlup olduğunu görüyoruz. Francis Ngannou dövüşünden önce Derrick Lewis, Tai Tuivasa ve Balagoy Ivanov gibi isimlere karşı nakavtlı galibiyetler aldı.

Junior dos Santos

Jairzinho Rozenstruik’in kariyerine baktığımızda ise bundan önce ki son dövüşünü 10 Mayıs 2020 tarihinde UFC 249 gecesinde Francis Ngannou’ya karşı yaptığını ve ilk raundun 20. saniyesinde nakavt olarak mağlup olduğunu görüyoruz. Tek mağlubiyetini Francis Ngannou karşısında alan Jairzinho Rozenstruik, diğer tüm dövüşlerini nakavtla kazandı.

Jairzinho Rozenstruik

Artık dövüş anına bakacak olursak,iki dövüşçü de maça sert alçak tekmelerle başladı. JDS sık sık rakibi üzerinde yumruk kombinasyonları denese de bunlar Jairzinho’yu yıpratmak için etkili olmadı. Raunt boyunca sakinliğini koruyan Jairzinho JDS’ye göre biraz daha pasif dövüş sergiledi ancak son 1 dakikaya girildiğinde Rozenstruik, JDS’nin kaburgalarına attığı tekmeyi yakaladı ve JDS ayağını kurtarmak iin arkasını döndü ve Rozenstruik bunu büyük bir fırsat bilerek JDS’ye çok sert yumruklar attı. Bir an için acaba maç buraya kadar mı idi diye düşünmedik değil. JDS bu yumruk darbelerinden başarıyla sıyrıldı ve rakibine çok sert right hook attı ancak yine de Rozenstruik’i devirmeye yetmedi. Raundun bitimine son 15 saniye kala JDS kasık bölgesine sert bir darbe aldı haliyle biraz dinlendi ve raundu tamamladılar.

UFC 252: Junior dos Santos vs. Jairzinho Rozenstruik

Jairzinho Rozenstruik 2. raunda ilk raunda nazaran daha aktif başladı. 2. raunt ilk rauntta olduğu gibi ayakta devam etti. Maçın bitimine son 1 dakika kala Rozenstruik sert yumruk darbeleriyle JDS’yi bir hayli zorladı ve en son yerde JDS savunmasızken onu yumruklarken hakem araya girdi ve maçı bitirdi. Maçın galibi Jairzinho Rozenstruik oldu.

UFC 252: Junior dos Santos vs. Jairzinho Rozenstruik