UFC 246’nın ana maçı Conor McGregor – Donald Cerrone karşılaşması beklenildiği gibi geceye damga vurdu. Conor McGregor maça çok hızlı başladı. Clinch pozisyonundaki çok sert omuz darbeleri ve ardından attığı yüksek tekmeyle maça damgasını vurdu. Conor McGregor, Donald Cowboy Cerrone’yi 40 saniye içinde harika bir performansn ile nakavt etti. Dönüşü merakla beklenen The Notorious Conor McGregor kafeste rüzgar gibi esti. Conor McGregor’ın bu performansıyla beklentileri karşıladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Maçtan sonra da oldukça güzel görüntüler vardı. Conor McGregor ve Donald Cerrone maç öncesi de olduğu gibi birbirlerine olan saygılı tutumunu maçtan sonra da sürdürdü.

Conor McGregor maçtan sonra yaptığı röportajda omuz darbelerinin Cowboy’u şaşırtacağını bildiğini söyledi aynı zamanda 3 farklı sıklette nakavtlı galibiyete sahip olan ilk UFC dövüşçüsü olmaktan yana duyduğu mutluluğu dile getirdi. Conor şimdilik takımı ve ailesiyle bu galibiyeti kutlayacağını daha sonra antremanlarına ve hazırlıklarına tam gaz devam edeceğini söyledi. Cowboy ise omuz darbeleri karşısında çok şaşırdığını daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığını söyledi ve bu sporu sevdiğini, dövüşmeye devam edeceğini belirtti.

Conor McGregor’un bu etkileyici galibiyetiyle beraber ne zaman döneceği hemen gündeme geldi. Conor, her şey doğru bir şekilde ilerlerse yaz mevsiminden önce kafese döneceğini belirtiyor. Rakibin kim olacağı konusunda ise tartışmalar uzun bir süre devam edecek ve ortaya sürekli yeni fikirler çıkacak gibi fakat Conor McGregor Jorge Masvidal karşılaşması en olası karşılaşma gibi duruyor. Ancak şu anda net bir şey söylemek zor.

Ana kartta gecenin diğer sonuçları şu şekilde:

Diego Ferreira güreşi ve BJJ’sinin etkinliği ile Anthony Pettis’i 2. round submission ile yendi. (Rear naked choke)

Brian Kelleher ilk raundda Ode Osbourn’u submission ile yendi. (Guillotine choke)

Alexey Oleinik 2. raundda Maurice Green’i submission ile yendi. (Armbar)

Yan ana maçta ise Holly Holm ve Raquel Pennington karşılaşması izledik. Holly Holm 3 raund sonunda puanla maçı kazandı.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here