New York Madison Square Garden’da yapılan son yılların en büyük, en dolu kartlarından biri olan UFC 244 gecesinde birbirinden heyecan verici maçlardan bir diğeri de Stephen ‘Wonderboy’ Thompson ile Vicente Luque arasındaki welter sıklet karşılaşmasıydı. Wonderboy, süpriz Pettis yenilgisinden sonra yükselişte olan bir ismi yenerek tekrardan çıkışa geçmek isterken Vicente Luque de 6 maçlık galibiyet serisini bugüne kadar ki en ciddi testi olan Thompson galibiyetiyle taçlandırıp kendisini kemer maçına götüren yolda bir adım daha atmak istiyordu.

Luque alçak tekmelerle başladı Thompson aynı şekilde karşılık verdi. Dövüşçüler bir süre tekme mesafesinde birbirlerini tarttı. Luque kombinasyonlarla mesafeyi kapatmaya, içeri girmeye çalışırken Stephen Thompson sağ sol direkleri vurup geri çekiliyordu. İlk raund Luque mesafeyi kapatma konusunda istediğini aldı. Fakat mesafede dövüşüldüğünde de Stephen Thompson istediğini alıyordu. İlk raund Vicente Luque Stephen Thompson’u bir iki kez iyi yakaladı ama Thompson tehlikeyi atlattı.

İkinci raundda ise Wonderboy şov başladı diyebiliriz. Ritmini bulan ve bu raund tekmelerini daha çok devreye sokan Stephen Thompson bu raund istediği isabetleri buldu ve Vicente Luque’a oldukça zor anlar yaşattı. Vicente Luque, maç içinde sık sık gard değiştiren Stephen Thompson ‘ın vuruşlarının nereden nasıl geleceğini kestirememeye başladı dolayısıyla daha çok darbe almaya başladı. 2. Roundun üçüncü dakikası bittiğinde Stephen Thompson side kick ile Luque’un dengesini sarstı bu noktadan itibaren işler iyice Thompson adına iyi gitmeye başladı. Thompson sağıyla Vicente Luque’u sarstıktan sonra iyice baskısını arttırdı, yumruk ve tekmeleriyle rakibinin ışıklarını söndürmeye çalışsa da Luque sağlamlığını gösterdi ve darbelere karşı dayandı.Üçüncü raunda da Stephen ‘Wonderboy’ Thompson aynı şekilde başladı. Tekme ve yumruklarıyla istediği vuruşları yakalayan Thompson sol direğiyle Luque’u knockdown etti. Dövüşün geri kalanında da Stephen Thompson’un üstünlüğü vardı ve 3 raund sonunda 30-26, 30-26 ve 29-27 lik skor kartlarla kazanan Stephen Wonderboy Thompson oldu.

Önemli bir galibiyet alan Wonderboy, maçtan önce insanlara bitmediğimi göstermek istiyorum demişti. Bu harika performans ile gelen galibiyetle bunu net bir şekilde göstermiş oldu.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here