UFC 244: Johnny Walker vs. Corey Anderson İncelemesi

0
201


Hafif ağır sikletin kralı Jon Jones’un yakından izlediği bu dövüş UFC 244’ün en beklenen müsabakalarından bir tanesi olma özelliğini taşıyordu. UFC’e katıldığı günden itibaren yaptığı her dövüşte iz bırakan, daha şimdiden UFC’nin en çılgın dövüşçüsü ünvanlarıyla gündeme gelen ve en önemlisi Jon Jones’u yenebilecek en güçlü isim olarak görülen Johnny Walker, sikletin veteranı güreşçi Corey Anderson ile karşılaştı.

Dövüşe her zamanki görüntüsünden farklı başlayan Walker, hareketli ve elleri alçak biçimde dövüşe başladı. Corey ise her zamanki görüntüsünden farklı görünüyordu. Çok hızlı ve atik görünen Corey dövüşün hemen başında Walker’ı yere almaya çalışsa da Walker güreşçi karşısında sağlam bir savunma gösterdi.

İlk raund devam ederken Corey inanılmaz bir sağ yumruk ile Walker’ı tam şakağından yakaladı ve bu yumruk Johnny için sonun başlangıcı oldu. Kan kokusunu alan Corey rakibini öyle bunalttı ki Walker bir türlü bu baskıdan kurtulamadı ve UFC’deki ilk yenilgisini almış oldu.

Çok büyük bir galibiyet alan Corey, dövüş sonu kemer müsabakasına çıkmak istediğini belirtti. Maç sonunda çok duygusal olduğu görülen Corey dövüşü izleyenlerden tutun MMA medyasına, herkese saydırdı ve inanılmaz neşeli bir biçimde octagonu terketti.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here