UFC 243: Robert Whittaker vs Israel Adesanya İncelemesi

0
388


UFC 243′ ün ana müsabakasında UFC orta siklet kemer birleştirme dövüşü gerçekleşti. Şampiyon Whittaker, geçici kemer sahibi Israel Adesanya karşısında kemerini korumak için kendi seyircisi önündeydi.

Normalde kontrollü dövüşmeyi seven bir isim olarak bilinen Robert dövüşe çok hızlı başladı. Sürekli olarak öne çıkarak sol kroşe ile Israel’i yakalamaya çalışan Robert’ın bu denemeleri Israel’in savunması karşısında başarısızlıkla sonuçlandı. Israel fazlasıyla sakin ve kontrollü bir dövüş sergiledi. Robert ise aceleci ve sürekli savurgan bir stille rakibini yakalamaya çalıştı.

Israel’in boy avantajı burada devreye girdi ve raund 1’in son saniyesinde Robert’ın sağ kroşesinden sıyrılıp çıkardığı sağ yumruk ile Robert’ın ışıklarını kararttı.

Ancak zil sesi raundun bittiğine işaret ettiği için Robert kurtulmuş oldu. Köşesine sendeleyerek giden Robert için ikinci raunt bir hayli zor geçecek gibiydi. Buna rağmen yediği darbenin etkisinden kurtulmuş bir görüntü çizen Robert ikinci raunda biraz daha iyi başladı. Yine aynı şekilde savurgan ve sabırsız bir görüntü çizen Robert, Israel’in çenesini bir türlü yakalayamadı. Aceleci ve savurgan görüntüsünün bedelini ağır ödeyen Robert, ikinci raundda karşılıklı yumruklaştıkları bir anda yediği kontra ile yeri gördü ve nakavt olarak kemerini Israel’e kaybetti.

Maç sonunda Israel kendisini eleştirenler hakkında çok sert konuştu. Robert ise her zamanki saygılı tavrını bozmayarak taraftarlarına tekrardan döneceğini ve böyle bitmeyeceğini söz verdiğini söyledi. Önümüzde Israel Adesanya ile Paulo Costa müsabakası gerçekleşecek gibi gözüküyor. Paulo Costa’nın sert yumrukları mı Israel Adesanya’nın teknik ve hızı mı? Sizce bu müsabakada hangisi ön plana çıkacak?CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here