Hafif Ağır Siklette Kemerler Birleşecek. Şampiyon Şampiyona Karşı!

0
178


Cumartesi gecesi Philadelphia’daki Liacouras Center önemli bir maça ev sahipliği yapacak. WBC hafif ağır siklet şampiyonu Ukraynalı Oleksandr Gvozdyk ile IBF şampiyonu Rus Artur Beterbiev arasında gerçekleşecek maçta ünvanlar birleşecek.

Ukraynalı şampiyon Gvozdyk, 15. profesyonel maçında Mehdi Amar’ı mağlup ettikten sonra, 16. maçında WBC’nin eski şampiyonu Adonis Stevenson ile karşılaşmış, rakibini 11. raundda nakavt ederek dünya şampiyonluk kemerini kazanmıştı. Eski şampiyon Adonis ise, Gvozdyk karşısında aldığı ağır mağlubiyetten sonra hastaneye kaldırılmış, yaklaşık 2 haftalık yaşam mücadelesini kazandıktan sonra sağlığına kavuşmuştu. Bir sonraki maçında Fransız rakibi Doudou Ngumbu nakavt ederek ünvanını koruyan Gvozdyk bu gece IBF kemerini de kazanmak için ringe çıkacak.

Rus şampiyon Artur Beterbiev ise çok başarılı bir amatör kariyere sahip. Hatta amatör yıllarında, şuan ağır siklette dövüşen Oleksandr Usyk’i knockdown etmişliği bile var. Sert yumrukları ve ofansif boksuyla dikkat çeken bir isim. 28 gibi geç sayılabilecek bir yaşta profesyonel boksa başlamış olsa da, çıktığı tüm maçları nakavtla kazandı. Yüzde yüzlük bir nakavt oranına sahip. 2017 yılında Alman boksör Enrico Koelling’i nakavt ederek dünya şampiyonluğunu kazandı. Sonrasında çıktığı iki maçta da rakiplerini nakavt ederek ünvanını koruyan Beterbiev bu gece de Gvozdyk karşısında ünvan birleştirme maçına çıkacak.

İki boksör maçtan önce tartıya çıktı. Ukraynalı şampiyon Gvozdyk 174.3 Ibs (79 kg) tartım verirken, Rus şampiyon Beterbiev 174.5 Ibs (79.1 kg) tartım verdi. Her iki boksörün de ağırlığı tutturmasıyla mücadele ünvan maçı olarak tescillendi. İki yenilgisiz şampiyon Gvozdyk ile Beterbiev’in ünvan birleştirme maçında karşılaşacağı boks gecesi bu gece sabaha karşı Philadelphia’daki Liacouras Center’da yapılacak. Maçı kazanan isim WBA şampiyonu Dmitry Bivol’ün muhtemel rakibi olacak.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here