Dana White'tan Çarpıcı Açıklamalar!

601


TMZ Sports’a konuşan Dana White son günlerde gündem olan pek çok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde hayranlarıyla bir etkinlikte bir araya gelen Conor McGregor UFC bana pay verirse yeniden octagona dönmeye hazırım demişti ve bu büyük olay olmuştu. Hemen sonrasında ise emekli olduğunu açıklaması kafaları karıştırmıştı. Dana White bu konular hakkında şunları söyledi:

“Pek çok kişi emeklilik açıklamasının anlaşmazlıklar yüzünden olduğunu söylüyor, ancak ciddi manada bir masaya oturmuşluğumuz söz konusu değil. Chicago’da UFC’den pay istediğini söyledi. Bana da bununla ilgili mesaj yolladı. ‘Bana kalırsa şirketten ben de pay almalıyım’ dedi. Ben de ‘Hey Conor, biliyorsun bu asla olmayacak’ dedim ve bu bir kaç hafta önceydi.”

White’ın dediğine göre McGregor ile UFC’den pay alma ile ilgili bir yüz yüze görüşme hiç bir zaman yaşanmadı. 

“Conor hiç bir zaman gelip benimle oturup da ‘Hey ben de bu şirketten bir pay istiyorum’ demedi. Asla böyle bir görüşmemiz olmadı. Dediğim gibi yalnızca birkaç mesajlaşmadan ibaret. Hiç bir zaman onunla kötü bir iletişimim olmadı. Eğer emekli olmayı istiyorsa bu onun kararı. Bence emeklilikten bahsetmeye başlamışsan, olmalısın da. Eğer şirketten pay istiyorsan belli bir para ortaya koymalısın. İşler bu şekilde yürüyor ve inan bana UFC’den şu an bir pay almak istiyorsan bedeli oldukça yüksek.”

Conor’ın emekliliği ile alakalı şaşırmadığını belirten White,

“Açıkçası insanların neden şaşırdığını anlamıyorum. Floyd Mayweather dövüşünden beri söylüyorum, ‘Bu adam bir daha dövüşecek mi meçhul’ diye. 2016’da kemeri kazandıktan beri yalnızca iki kere dövüştü.”

Görüşmede Conor’ın adı geçen ve halen soruşturması süren taciz skandalı hakkında herhangi bir soru sorulmadı.

Aynı gün UFC Unfiltered programına konuk olan White, UFC Londra etkinliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere bu etkinlikte Jorge Masvidal Darren Till’i nakavt etmiş ve maç sonu röportajı esnasında ona laf atan bir diğer İngiliz Leon Edwards’a da ‘3 piece with soda’ armağan etmişti. Dana White bu ikilinin problemi kafeste çözme ihtimali sorulduğunda,

“Masvidal şu an sikletin 5 numarası, Edwards ise 10. İkisi için de farklı planlarımız var. Açıkçası Ben Askren vs Masvidal dövüşü için görüşmelere başladık.”

Dana White’ın açıklamalarının hemen ardından Ben Askren Twitter üzerinden yanıt verdi.

“İşin aslı şu, Dana bu sabah geldi ve bana Masvidal ile dövüşe sıcak baktıklarını söyledi. Duyar duymaz ‘Evet’ dedim. 10 saniyeyi geçmedi. Jorge’de bana meydan okumuş zaten. Tabi ki de Jorge, yapalım bunu. Kendini ganster sanıyorsun görelim bakalım. Ama şimdi duyuyorum ki Jorge lafını yutmaya başlamış ve bu dövüşü istemediğini söylemiş. E tabi korktuğunu düşünüyorum. Jorge! İnsanlara itiraf et. Korkuyor musun? Eğer öyleyse önüme bakacağım. Korkmuyorsan 8 Haziran’da Chicago’da buluşalım.”