UFC 246 gecesinde Las Vegas’ta Donald ‘Cowboy’ Cerrone’yi tam 40 saniyede nakavt eden UFC yıldızı Conor McGregor’un sıradaki rakibinin kim olacağı bir hayli merak uyandırıyordu. Conor McGregor fanları onun Khabib Nurmagomedov ile tekrar dövüşmesini çok istiyordu. 31 Ocak günü UFC başkanı Dana White yaptığı açıklamada nihayet Conor McGregor ile ilgili yaptığı iş planını anlattı.

Dana White

Conor McGregor welter sıklette kendisinin çok iyi olduğunu ve bir sonra ki maçının BMF şampiyonu Jorge Masvidal ile yapmasına dair çok baskı vardı ama bu maç şimdilik gerçekleşmeyecek gibi duruyor. UFC 246 gecesinin ardından hafif sıkletin iyi isimlerinden Dustin Poirier ve Justin Gaethje Conor ile dövüşmek için gönüllü oldular ancak Conor küçük maçlarla ilgilenmeyeceğini bir an önce şampiyonluk maçına çıkmak istediğini UFC yönetimine belirtti.

UFC 246: Conor McGregor vs. Donald Cerrone

Tüm bunların ardından The Jim Rome Show’da konuşan Dana White Conor McGregor’ın yeni rakibinin muhtemelen Kahib vs. Ferguson maçının kazananı olacağını söyledi. Conor McGregor ise bu haberden sonra açıkçası pek memnun kalmadı. Çünkü Khabib vs. Ferguson dövüşü 18 Nisan 2020’de gerçekleşecek ve eğer Khabib galip gelirse maçtan kısa bir süre sonra Ramazan ayı başladığı için Khabib 1 ay oruç tutacak ve bu yüzden dövüşmeyecek ve antrenman yapmayacak. Oruçların ardından kendini toparlaması ve maç hazırlıklarına başlaması eylül ayını bulabileceğinden dolayı Conor’ın istediği senaryoya ulaşması biraz zor olacak. Conor çok önceden yapmış olduğu bir röportajda 2020 yılı içerisinde 3 defa dövüşmek istediğini söylemişti.

Tabii ki de tüm bunların gerçekleşmesi için Khabib’in Tony Fergusonu mağlup etmesi gerekiyor. Ancak Dana White Khabib’in 28 maçtır hiç yenilmediğini dile getirerek muhtemelen bu maçında galibinin o olacağını söyledi. Yani Dana White’a göre Conor McGregor’un önündeki senaryo bu şekilde.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here