Cowboy Conor'u hala Bekliyor!

525


Bu hafta sonu Kanada'nın başkenti Ottawa'da yapılacak olan UFC Ottawa etkinliğinin ana maçını Cowboy lakaplı Donald Cerrone ve Al Iaquinta paylaşacak. Cowboy'un sıradaki maç seçeneği aslında bu değildi.

Aslında Cowboy başından beri eski çift sıklet şampiyonu mma efsanesi Conor McGregor'u istiyordu. Bu konu hakkında kısa müzakereler gerçekleşti ve bitti ancak Cowboy yaptığı son açıklamalarada bu müzakereyi tekrar başlatmak istediğini söyledi.

Donald Cerrone, Alexander Hernandez'i nakavt ettiğinde Conor McGregor, Cerrone ile dövüşmek istediğini twitterdan duyurmuştu. Ancak Conor ana maçta olmazsa bu dövüşü kabul edemezdi. İşin ilginç yanı ise UFC bu olay ile hiç ilgilenmedi Conor'a gerçekten teklif bile edilemeyecek şeyler sundular. O da haklı olarak kabul etmedi ve biraz zaman geçince emekli olduğunu açıkladı.

Cowboy, Conor ile dövüşmekten umudunu kesince işi UFC'ye bıraktı ve hepimizin bildiği üzere UFC ona Al Iaquinta'yı ayarladı. Medyaya konuşan Cerrone:

"Herkes Al ile ne yapacağımı soruyor ben onunla savaşacağım. Aslında Conor ile dövüşmeyi hala bekliyorum bu berbat birşey. Haydi dışarı çıkıp biraz para kazanalım."

Elbette bütün bu olayların Conor ile dövüşme hayallerinin suya düştüğünü göstermez. Conor'un emekliliği beklenenden kısa sürdü. Dana White olaylara el attı. görünüşe göre UFC eski çift sıklet şampiyonuna hala rakip aramakta. Şayet Cerrone bu hafta sonu Iaquinta'yı yenerse Conor ile dövüşmesini daha mantıklı bulacak gibi ve belki de Cowboy hayallerine kavuşacak.

UFC Ottawa gecesini cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 03.00 dan itibaren Ssport Plus'tan izleyebilirsiniz.