Dün gece Brezilya’nın başkenti Brasilia şehrinde gerçekleşen UFC Brasilia etkinliğinde güzel maçlara şahitlik ettik. Gecenin ana maçında Kevin Lee ve Charles Oliveira’yı izledik.

UFC Brasilia gecesi gerek virüs nedeniyle gerek etkinliğin seyircisiz yapılması nedeniyle dövüşçülerin motivasyonunu etkileyecek birçok unsura sahipti. Ancak Charles Oliveira tüm bu olanlara aldırış etmeden rakibi Kevin Lee’ye karşı 3 raund boyunca çok etkileyici bir performans segiledi ve 3. raundun sonlarına doğru Kevin Lee’yi giyotin choke ile pes ettirerek üst üste 7. galibiyetini almış oldu. Bu galibiyetler Oliveira’nın karnesinde yalnızca 7 galibiyet olarak görülmüyor. Üst üste aldığı 7 galibiyetin hepsini ya nakavtla ya da rakibini pes ettirerek aldı. Bu da onun UFC hafif sıklet klasmanında zorlayıcı bir rakip olarak görülmesine olanak sağladı.

Maç bittiğinde eline mikrofonu alan Oliveira UFC 249 gecesinde yapılacak olan hafif sıkletin şampiyonu Khabib Nurmagomedov ve Tony Ferguson maçının galibiyle veya sıralamada ilk 5 de ki bir isimle karşılaşmak istediğini söyledi. Konuşmalarına devam eden Oliveira “249 gecesi kafesin hemen yanında oturucağım. İnkar etmeye gerek yok ben dünyanın en iyi dövüşcülerindenim kazanan benimle dövüşecek ve kemerine veda edecek.” dedi.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here