Canelo Hafif Ağır Sıklet Kemeri İçin Kovalev İle Karşılaşacak!

532


Boksun aktif olarak dövüşen en büyük, en önemli isimlerinden Meksikalı boksör Saul ‘Canelo’ Alvarez (52-1-2) 2 Kasım’da WBO Hafif ağır sıklet şampiyonu Rus boksör Sergey Kovalev (34-3-1) ile karşılaşacak. Canelo, bu maça çıkabilmek için 2 sıklet birden yükselecek. 

Canelo’nun hafif ağır sıklet şampiyonuna meydan okuması oldukça dikkat çekti. Canelo GGG rövanşını kazandıktan sonra süper orta sıklete çıkıp Rocky Fielding’i 3 raundda çok baskın bir performansla nakavt etmiş, daha sonra kendi sıkletine yani orta sıklete inip Daniel Jacobs’a karşı başarılı şekilde kemerlerini korumuştu. Kovalev ise geçtiğimiz sene Alvarez’e nakavt olarak yenilmişti fakat rövanş maçını kazanmıştı. Daha sonra geride bıraktığımız Ağustos ayının sonlarında Anthony Yarde ile karşılaşmıştı. Bu maçı çok zor anlar yaşayıp nakavt olmanın eşiğinden dönse bile Yarde’ı nakavt edip kazanmıştı. 

İki boksör arasında ciddi bir şekilde fizik farkı var. Hafif ağır sıklet şampiyonu Kovalev doğal olarak daha büyük olan isim. Canelo’nun bu maçtaki en büyük silahının Rocky Fielding’e karşı olan maçındaki gibi gövdeye atacağı sert kroşelerin olduğunu söyleyebiliriz, Kovalev’in de mesafeyi koruması için sol direklerini etkili şekilde kullanması gerekiyor. 

Kovalev, Canelo’nun pound for pound en iyi boksörlerinden biri olduğunu, kendisinin de aktif en iyi hafif ağır sıklet boksörü olduğunu söyleyip bu maçın kariyerinin en büyük maçı olacağını ekledi.

İlk kez hafif ağır sıklette dövüşecek olan Canelo’nun Kovalev ile olan karşılaşmasını büyük bir heyecanla bekliyoruz.