Bellator'un dominant ve tecrübeli ismi Paul Daley ile Soru & Cevap

0
402


FightWorldTurkey : 2003 yılından beri Dünya’nın en büyük MMA organizasyonları olan UFC , Bellator ve Strikeforce’da dövüşüyorsun.MMA Dövüşçüleri arasındaki en donanımlı ve tecrübeli olanlarından birisisin.Bu uzun serüven hakkında ne düşünüyorsun ?

Paul Daley : Benim için çok keyifli fakat bitmemiş bir süreç.Mücadele Sporları benim hayatım.Hayatım boyuncada tutku ile uğraştım.Hala bir sürü kişisel hedefim ve ulaşmam gereken hedef var.

FightWorldTurkey : Semtex lakabı bu camiadaki bence en karizmatik lakaplardan bir tanesi , hikayesi hakkında bize bilgi verebilir misin ? Merak ettiğimiz diğer konuda Ordu geçmişin sana bağlılık veya antreman disiplinin konusunda bir katkı sağladı mı ?

Paul Daley : Semtex lakabı patlayıcı dövüş stilimi sembolize etmek için arkadaşım tarafından bana verildi.Orduda edindiğim tecrübeler bugünkü antreman düzenimdeki disiplin ve zaman yönetimimi sağlamam konusunda benim için faydalı oldu..

FightWorldTurkey : Antreman yapmak için Dünyayı dolaştığını ünlü salon ve hocalarla idman yaptığını hepimiz biliyoruz.Sana antreman düzeni , vizyon gibi alanlarda en faydalı olan salon ve hocalar konusunda bilgi verebilir misin ?

Paul Daley : Çok fazla…Gezdiğim , seyahat ettiğim heryerde öğreniyorum.Fakat sıralama yapmam gerekirse American Top Team , Amsterdam’da yer alan Mike’s Gym ve Tayland’da yaptığım idmanlar bana çok şey kattı.Şu an ülkemde idmanlara devam etmekteyim.

FightWorldTurkey : UFC’nin patlama zamanında ve seninde potansiyelinin en yüksek olduğu zamanda 2 Galibiyet 1 Mağbuliyet gibi kötü olmayan bir şekilde  UFC Kariyerine start vermiştin.Bence UFC’de çok daha fazlasına erişebilirdin neden orda devam edemediğin konusunda hiçbir fikrim yok , sen ne düşünüyorsun ?

Paul Daley : Evet söylediklerinde haklısın , hayat senin önüne bir takım olanaklar getiriyor.Ben hayatta her şeyin gelecekte daha büyük bir sebebi desteklediği için yaşandığı görüşündeyim.

FightWorldTurkey : 2011 Senesinde Nick Diaz ile Strikeforce’da dövüştün.İlk round’da onu 2 kez yere düşürmüştün.Nick Diaz’dan çok daha iyi bir Striker olmana inanmama rağmen Diaz seni yumrukları ile durdurmayı başarmıştı.Bu maçın senin kariyerinin en büyük maçlarından biri olduğuna inanıyorum.Düşüncelerin neler ?

Paul Daley : Kaybettim ve devam ettim . Söylenecek çok fazla şey yok.

FightWorldTurkey : Bellator dünya’da en hızlı büyüyen ve UFC’nin en ciddi rakibi konumundaki lig durumunda ve sende bu ligin şu an en sürükleyici aktörlerinden birisin.Bu organizasyon hakkındaki gelecek projeksiyonların nelerdir ?

Paul Daley : Kazanmayı ve hayranları eğlendirmeyi hedefliyoruz. Bu organizasyon’dan en büyük beklentim bana sürekli dövüşme ve kemer alma şansını vermesidir.

FightWorldTurkey : Bellator’un bir diğer yıldızı hemşehrin olan Michael Venum Page ile karşılaştın.MVP alışılmışın dışındaki dövüş stili ve ringdeki sarkastik tavırları ile ünlü.Seni yenmek için ne gibi avantajları vardı ?

Paul Daley : Ben kesinlikle onun maçı kazandığını düşünmüyorum.

FightWorldTurkey : Çalıştığın BOLT Güreş Sistemini hepimiz merak ediyoruz.Diğer Güreş stillerinden ne gibi bir farkı var ?

Paul Daley : BOLT bir öğrenme güreşi , bir güreş stili gibi düşünmeyin.Koçum Kenny Johnson muhteşem biri ve cephaneme çok şey kattı.

FightWorldTurkey : Kick Boks kariyerin en az MMA kariyerin kadar ciddi ölçekte oldu. Sana kariyer anlamında hangisi daha çok tatmin verdi ?

Paul Daley : Keşke daha fazla Kick Boks yapabilseydim. MMA Liglerindeki maçlarım ve teşebbüslerim yüzünden Kick Boks liglerinde bana daha fazla fırsat verilmedi.Umarım bu değişir.

FightWorldTurkey : FightWorldTurkey okurlarına ve Türkiyedeki hayranlarına herhangi bir mesajın var mı ? Bize bu röportaj şansını verdiğin için çok teşekkür ederiz.

Paul Daley : Bu röportaj için bende sizlere teşekkür ederim. Benim için bir zevkti.Instagram’dan beni @semtex170 nickname’i ile takip edebilirsiniz.

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here