Avni Yıldırım’dan İyi Haber. Yeniden Dünya Şampiyonluk Maçına Çıkacak

0
220


Avni Yıldırım ve David Benavidez Yüz Yüze

Milli boksörümüz Avni Yıldırım, geçtiğimiz aylarda WBC süper orta siklet dünya şampiyonluğu için Anthony Dirrel ile karşılaşarak bir ilki gerçekleştirmişti. Ancak çok iyi bir performans sergilediği maçı tartışmalı bir kararla kaybetti.
Maçtan bir süre sonra İstanbul’a gelen ve burada bir basın toplantısı düzenleyen WBC başkanı Mauricio Sulaiman, Anthony Dirrel’in bir sonraki maçında ünvanını eski dünya şampiyonu David Benavidez’e karşı savunacağını, maçı kazanan ismin de ünvanını Avni Yıldırım’a karşı koruyacağını, böylelikle Avni Yıldırım’ın yeniden dünya şampiyonluk maçına çıkacağını açıklamıştı. Dirrel ile Benavidez arasındaki maçı Benavidez nakavtla kazanmış, ardından ringde Avni Yıldırım’la yüz yüze gelmişti. Geçtiğimiz haftalarda WBC tarafından yapılan açıklamada Avni Yıldırım’ın Vada testlerinde, kanında yasaklı maddeye rastlandığı ve maçın askıya alındığı açıklanmıştı.
WBC yeni yapılan açıklamada, Avni Yıldırım’ın B numunelerinin temiz çıktığını, kanında yasaklı madde bulunmadığını ve süper orta siklet şampiyonu David Benavidez’in zorunlu ünvan koruma rakibi olduğunu açıkladı. Böylelikle Avni Yıldırım ikinci kez ülkemiz adına dünya şampiyonluk maçına çıkacak. Şimdi ise maçın tarihinin açıklanması bekleniyor

Avni Yıldırım’ın Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Paylaşım


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here