Ali Abdelaziz'den Khabib Açıklamaları!

0
275


UFC hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov manejeri Ali Abdelaziz' göre önümüzdeki 11 ay içinde 3 kez dövüşecek. Bu aylar yüksek ihtimalle eylül, aralık ve nisan ayları olacak.

Dindar bir müslüman olarak Khabib bugün yani 6 Mayıs Pazartesi tarihinde başlayan Ramazan ayında oruç tutmaya kendini adapte etmiş. Oruç tutmasının Khabib'in antremanlarını etkilemediğini söyleyen manejer Abdelaziz "Khabib eylül, aralık ve nisan ayında dövüşecek" dedi.

Ali Abdelaziz ESPN'e "Khabib bana çok özel talimatlar verdi" diyerek konuşmalarına devam etti ve şunları söyledi:

Ali Abdelaziz: "Khabib 7 Eylül de Abu Dhabi'den sonra aralık ayında da dövüşecek. Aralık ayının ardından eğer UFC bunu yapabilirse nisanda eski welter sıklet şampiyonu George St. Pierre ile dövüşmeyi istiyor."

37 yaşındaki efsane dövüşçü George St. Pierre geçtiğimiz aralık ayında spordan emekli olduğunu açıklamıştı. Bu açıklama sırasında Khabib ile dövüşmenin çok iyi olacağını ancak UFC yönetiminin farklı bir yöne gitmek istediğini söylemişti. Khabib ise St. Pierre'yi her zaman bir efsane olarak görüyor ve hep onunla dövüşmek istiyordu.

 Abdelaziz'e Khabib'in bir yıldan kısa bir süre içinde 3 dövüşü kaldırabilecekmi sorusuna "Khabib bunu daha önce yapmıştı. Aralık 2017 ve Ekim 2018 tarihleri arasında Edson, Al ve Conor ile savaştı ve galip oldu. Nisan ayında George ile dövüşebilirse çok mutlu olacak olmazsa onun yerine herhangi biri olabilir" dedi.

Ali Abdelaziz'e Khabib'in Conor ile tekrar dövüşmeye ilgisinin olup olmadığı sorulduğunda ise şöyle cevap verdi:

Ali Abdelaziz: "Dürüst olmak gerekirse Conor'un kafese girip öncelikle Justin Gaethje, Tony Ferguson veya Cowboy gibi birileriyle dövüşmesi gerek. Şu an için yeterince iyi bir rakip değil."

Konuşmalarını sürdüren Abdelaziz, Khabib'in öncelikli planının eylül ayında Dustin Poirier'i mağlup edip kemerini koruması gerektiğini söyledi.

 



CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here