Ağır Siklette Dev Rövanş Bu Gece Yapılacak

0
360


Ağır siklette WBC’nin yenilgisiz şampiyonu Deontay Wilder ile Kübalı Luis Ortiz bu gece Las Vegas’ta dev rövanş için karşı karşıya gelecek.

Kübalı King Kong lakaplı Luis Ortiz, başarılı amatör kariyerinin ardından 31 yaş gibi, boks için genç sayılabilecek bir yaşta profesyonel boksa başladı. Kısa sürede başarılı maçlar çıkaran Ortiz, 2018 yılına kadar çıktığı 28 maçın tamamını kazanması rağmen kısmen reklam gücünün de düşük olmasından dolayı dünya şampiyonluk maçına çıkamamıştı. Beklediği şansı 2018 yılında Deontay Wilder verdi. İlk Kübalı ağır siklet dünya şampiyonu olmak için Wilder’ın karşısına çıkan Ortiz, 7. raundda Wilder’ı nakavtın eşiğine getirmiş ancak yıkamamıştı. Sonrasında toparlanan Wilder 10. raundda Ortiz’i nakavt ederek kemerini korumuştu. Şimdi Ortiz’in ayağına 40 yaşında dünya şampiyonluk fırsatı ikinci kez gelmiş durumda. Kuşkusuz bu rövanş, Ortiz için ilk maçtan çok daha önemli, çünkü son şansı olabilir.

Bronz bombacı lakaplı şampiyon boksör Deontay Wilder da, Ortiz maçından sonra Tyson Fury ile karşılaşmış 12 raund süren mücadele beraberlikle sonuçlanmıştı. Mayıs ayında Dominic Breazeale ile karşılaşan Wilder, rakibini ilk raundda jeneriklik bir şekilde nakavt etmeyi başarmıştı. Deontay Wilder ile Luis Ortiz arasındaki rövanş maçının büyük bir mücadeleye sahne olacak gerçek bir ağır siklet maçı olacağını söyleyebiliriz.

İki boksör dün akşam maç için tartıya çıktı. Kübalı Luis Ortiz 236.5 Ibs (107.2 kg) tartım verirken, şampiyon boksör Deontay Wilder ise ilk maça kıyasla 2.5 kg ağır gelerek 219.5 Ibs (99.5 kg) tartım verdi. Dev rövanş gecesi bu gece sabaha karşı MGM Grand Las Vegas’ta yapılacak ve 04:00’dan itibaren Dmax’ten canlı yayınlanacak.

Gecede İki Dünya Şampiyonluk Maçı Daha Olacak

Meksikalı WBA tüy siklet dünya şampiyonu Leo Santa Cruz, Miguel Flores karşısında WBA süper tüy siklet şampiyonluğu için ringe çıkacak.
Gecenin bir diğer dünya şampiyonluk maçında Amerika’nın genç yeteneği Brandon Figueroa, Meksikalı Julio Ceja ile WBA süper horoz siklet ünvanı için karşılaşacak.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here