Glory 2021’e çok sıkı bir organizasyon ile başlangıç yaptı. 30 Ocak 2021’de Rotterdam Ahoy arena’da organize edilen dörtlü ağırsiklet turnuvası Rico Verhoeven vs Hesdy Gerges ve Tarık Khbabez vs Levi Rigters yarı final müsabakaları ile başladı. Kick Boks’un Kralı lakaplı Rico Mısır asıllı Hollandalı rakibi Hesdy Gerges’i 3 raundluk müsabaka sonrası hakem kararı ile mağlup etti. Faslı Tarik Khbabez ise Hollanda’nın en prestijli Kick Boks turnuvası olan Enfusion Ağırsiklet şampiyonu Levi Rigters’i hakem kararı ile mağlup etti.

Normalde Rico Verhoeven ile Jamal Ben Sıddık arasında üçüncü maçın gerçekleştirilmesi planlanlanıyordu. İkili arasında ki önceki iki maçı da Rico kazanmıştı. Organizatörler hayranlara bir trilogy sunmak istiyordu fakat Ben Sıddık’ın gerçirdiği sakatlık sonrası 4’lü bir Ağırsiklet turnuvasına karar vermek zorunda kaldılar ki bu tarz Grad-Prix’lerin büyük bir hayranı olarak şahsımca daha iyi de oldu. Kralı 2013’ten beri ilk defa böyle bir turnuvada yer aldı.

Rico ile Gerges’i 2011 ve 2012’de iki kere yenmişti. Mağlubiyetlerin de etkisiyle olsa gerek Gerges basına Rico hakkında maçtan önce aşağıda ki demeci verip ortamı iyice gerginleştirmişt. Verdiği demeci hatırlamamız gerekirse ;

RİCO’DAN HOŞLANMIYORUM. BANA ÇOK ANTİPATİK GELİYOR.BENİM HAKKINDA HERHANGİ BİR KONU HAKKINDA KONUŞTUĞUN DA SURATINA YUMRUK ATMAK İSTİYORUM.


Turnuvanın gelecek vaat eden ismi Levi Rigters ise organizasyona One Fighting Champion’den transfer olan Tarik Khbabez ile karşı karşıya geldi. Levi bu anı yakalayabilmek için antrenörü ile senelerdir hazırlanıyor fakat en büyük şanssızlığı rakibi Khbabez’in Anderson Silva, Ibrahim El Bouni and Andrei Stoica gibi branşın dişli isimleri geçmişte tek tek tahtından indiren tecrübeli bir isim oluşu oldu. Enfusion oldukça prestijli ve zor bir turnuva , oranın ekosistemine alışık olanların çoğu Glory’de One FC’de ciddi başarılar elde ettiler , elimizde Tayfun Özcan gibi bir örnek var. Bu dörtlü turnuva da sürpriz yaratmasını beklediğim isimdi fakat Khbabez tecrübesi ile maçtan galip ayrıldı.

Final maçında ile Kral ile Khbabez karşı karşıya geldiler. Maç ilk raundda Khbabez’in elinden geçirdiği sakatlık sonrası maçı bitirmesi ile sona erdi. Üç ay önce elinden bir operasyon geçirdiğini ve tam olarak iyileşmeyi sağlayamadığından dolayı bu talihsiz olayın başına geldiğini beyan etti. Akıllara Khbabez’in hemşehrisi olan Badr Hari’nin yine Rico ile olan Aralık 2019’da gerçekleştirdiği maçta ayağından geçirdiği sakatlık sonrası maçı bırakması geldi. Rico tartışmasız çok donanımlı ve yetenekli bir isim fakat bu rakiplerinin yaşadığı bu talihsizlikler de hep onun lehine işliyor.